Tööstusautomaatika 
 Elektroonikatööstus ja ESD-kaitsesüsteemid 
Elmatik OÜ
Männiku tee 104, Tallinn 11216

Tel. 675 5405, 675 5406
Mob 508 3214, 503 6094
Kontori lahtiolekuajad:
E-R 9-17
L,P suletud

e-post: info@elmatik.ee
  Elektroonikat����������������stus
OTSI TOODET: 

 Tööstusautomaatika
 Elektroonikatööstus

 Tootekataloogid
 Ohutuskaardid
 Kasutusjuhendid
 Artiklid

 Uudised
  Uudis

Pesuvahend ESD-BioCleaner

Staatilise elektrilaengu üheks maandamisviisiks on selle ärajuhtimine ESD-põrandakatte kaudu. (Loomulikult peavad siin olema ka ESD-tallaga jalatsid). ESD-põrandakate on PVC-st või mõnest muust materjalist kate, millel on määratud elektriline takistus maa suhtes max. kuni 100 megaoomi. Nagu iga teinegi põrand, vajab ka ESD-põrand puhastamist. Siin peitubki oht nõuetekohase põrandakatte elektriliste omaduste rikkumiseks, halvimal juhul igaveseks, paremal juhul korraliku ülepuhastamisega eriainetega. Probleem seisneb selles, et mitmed tavalised pesuained jätavad pärast põranda pesemist selle pinnale õhukese kilekihi, ikka selleks, et põrand kauem puhas püsiks. Just see õhuke, nähtamatu, kiht ongi põhjus ESD-põranda muutumisel normidele mittevastavaks.

Armeka Engineering OY on välja töötanud põrandapesuvahendi spetsiaalselt staatilist elektrit juhtivatele (maandavatele) ESD-põrandakatetele. Puhastusvahend kaitseb materjalide ESD-omadusi ja sobib kõigile vett kannatavatele materjalidele. Pesuvahend annab ka tavalisele PVC põrandale mõningase juhtivuse, kuid see ei ole olnud toote väljatöötamise eesmärk ning selle juhtivuse kestvust ei ole mõõdetud. Keskkonnasõbralik ESD-BIOCleaner on täielikult bioloogiliselt hajuv aine ja selle jääke võib kallata kanalisatsiooni. Pesuvahendil on ka antibakteriaalsed omadused. Aine pH-tase on 8.

Elmatik AS on Armeka Engineering OY toodete maaletooja aastast 1994. Pesuainet A-9206 on pakkuda 1liitristes pihustiga pudelites kohe kasutusvalmis või kontsentraadina 5L kanistrites (sellest saab 30 l valmis pesuainet). Kasutusjuhendi ja turvalisuse setifikaadid saab samuti Elmatik AS kontorist.

Link tooteleElmatik OÜ | Männiku tee 104, Tallinn 11216 | Tel. 675 5405, 675 5406 | info@elmatik.ee